Yazım Kuralları

11. Uluslararası Müzik ve Dans Kongresi

11. Uluslararası Müzik ve Dans Kongresi 26-30 Ağustos 2023 tarihleri arasında Kütahya Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilecektir. Sunum, workshop, masterclass, sergi ve performanslar Kütahya Belediyesi tesislerinde veya konaklama otelinde (Harlek Termal Otel https://www.sefakentharlek.com) gerçekleştirilecektir.

Kongremiz Sakarya Üniversitesi, Ardahan Üniversitesi, AKEV Üniversitesi, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Bakü Müzik Akademisi, Bakü Koreografi Akademisi, Gence Devlet Üniversitesi, Azerbaycan Milli Konservatuvarı, Kırgızistan Türkiye Manas Üniversitesi ve Kuzey Makedonya Uluslararası Vizyon Üniversitesi ortaklığında düzenlenecektir.

Katkı ve destekleri için Kütahya Belediyesi, Avrasya Bilimler Akademisi Dergi Grubu, Kırgız Geleneksel Halk Müziği Vakfı ve BARKE Iris Kft’ne teşekkür ederiz.

 

11. ULUSLARARASI MÜZİK VE DANS KONGRESİ

06 Ağustos 2023 Pazar

:

Bildiri özetlerinin gönderilebileceği son tarih

18 Ağustos 2023 Cuma

:

Ücret yatırma son tarihi

23 Ağustos 2023 Çarşamba

:

Kongre programının ilanı

26-28 Ağustos 2023

:

Kongre açılış, oturum, sergi,  performans, workshoplar ve masterclass

29-30 Ağustos 2023

:

Gezi

17 Eylül 2023 Pazar

:

Bildiri tam metinlerinin gönderilebileceği son tarih

Kongre, öncelik hakkı bildiri/performans/sergi sahiplerinde olmak üzere katılmak ve izlemek isteyen herkese açıktır. Özet gönderimi, katılım ücretleri, bildiri yayın vb. konularda detaylı bilgilere ilgili bölümlerden ulaşılabilir.

Bildiri özetinin “Kongre Özet Kitabında” ve tam metninin ISBN numaralı “11. Uluslararası Müzik ve Dans Kongresi Bildiriler Kitabında yayınlanabilmesi için kongre kayıt işlemlerinin tamamlanmış, bildirinin hakem değerlendirmesinden geçmiş ve kongrede sunulmuş olması gerekmektedir.

Kongrede sunulan bildiriler için tüm yazar/yazarlara “Sunum Belgesi” verilecektir. Sunumu yapanın bildiri yazarlarından biri olması zorunludur. Kongreye katılan ve sunum yapmayan katılımcılara talep edilmesi halinde “Katılım Belgesi” verilecektir.

Performans/workshop/masterclass gerçekleştirmek isteyenler “Performans ve Workshop” bölümündeki istenilen şartları yerine getirmelidirler. Sanat Kurulunun değerlendirmesi (hakemlik/jüri üyeliği) sonucunda genel veya alanlara göre “Performans Ödülü” verilmektedir.

Sergi düzenlemek isteyenler “Sergi” bölümündeki istenilen şartları yerine getirmelidirler. Sanat Kurulunun değerlendirmesi (hakemlik/jüri üyeliği) sonucunda genel veya alanlara göre “Sergi Ödülü” verilmektedir.

Lütfen duyurunun tamamını okumadan bildiri özeti göndermeyiniz. Aksi halde bildiri özetiniz değerlendirmeye alınmayacaktır.

Kongre programında yer alan ve sunumu yapılmış olan tüm bildiri özetleri “Kongre Özet Kitabında” yer alarak kongre web sayfasında yayınlanacaktır. Hakem değerlendirme sürecinin sağlıklı işleyebilmesi için bildiri özet formunun eksiksiz doldurulması önem arz etmektedir.

Bildiri Özeti Yazım Kuralları:

  1. Bildiri özetleri Türkçe ve İngilizce olarak göndermelidirler. Türkçe ve İngilizce haricindeki dillerde yapılan sunumlarda sunum dilinde özet isteğe bağlıdır.
  2. En az 100 ve en fazla 500 kelime olacak şekilde yazılmalıdır.
  3. Özet; çalışma ile ilgili amaç, yöntem, bulgular ve sonuçları içermelidir. Alt başlık kullanılmamalıdır.
  4. Çalışmaya ait en az 3 anahtar sözcük verilmelidir.
  5. Özet içinde kısaltma kullanılması durumunda, kısaltmanın açık şekli parantez içinde belirtilmelidir.
  6. Müzik ile ilgili bildiri özetleri Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine gönderilmelidir.
  7. Dans ile ilgili bildiri özetleri Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine gönderilmelidir.

Özet gönderim formu

KONGRE KATILIM ÜCRETLERİ

26 – 30 Ağustos 2023

Tek kişilik oda

6.750 TL

İki kişilik oda (kişi başı)

4.750 TL

Not: Yukarıdaki fiyatlara 4 gece konaklama 5 gün oda, kahvaltı ve akşam yemeği; 1 bildiri ücreti, kongre süresince otel-kongre merkezi transfer, programı daha sonra ilan edilecek olan iki gün gezi (şehir, kale, müzeler, Aizanoi, şehitlik, savaş meydanı vb.); özet ve ISBN numaralı tam metin kitap yayın ücreti; cafe break, sunum/katılım belgesi, yaka kartı, promosyon hediyeler vb. dâhildir.

Aile yanında kalmak şartı ile 0-6 yaş bir çocuk ücretsiz, 7-12 yaş bir çocuk %50 indirimlidir.

 

EKSTRA KONAKLAMA ÜCRETLERİ

26 – 30 Ağustos 2023 (öncesi ve/veya sonrası)

Tek kişilik oda

1.500 TL

İki kişilik oda (kişi başı)

1.000 TL

Not: Yukarıdaki fiyatlar gecelik ve yarım pansiyondur (oda, kahvaltı ve akşam yemeği).

 

BİLDİRİ (1’den fazla) ÜCRETLERİ

2. Bildiri (aynı yazar/yazarlar)

500 TL

3. Bildiri (aynı yazar/yazarlar)

750 TL

 

PERFORMANS/WORKSHOP/SERGİ ÜCRETİ

1 Performans/Workshop/Sergi

500 TL

2 Performans/ Workshop/Sergi

750 TL

3 Performans/ Workshop/Sergi

1.000 TL

 

KONAKLAMASIZ KATILIM BİLDİRİ ÜCRETLERİ

(Sözlü/Online/Poster)

1 Bildiri (aynı yazar/yazarlar)

1.000 TL

2 Bildiri (aynı yazar/yazarlar)

1.500 TL

3 Bildiri (aynı yazar/yazarlar)

2.000 TL

Not: Yukarıdaki fiyatlara programı daha sonra ilan edilecek olan iki gün gezi (şehir, kale, müzeler, Aizanoi, şehitlik, savaş meydanı vb.); özet ve ISBN numaralı tam metin kitap yayın ücreti; cafe break, sunum/katılım belgesi, yaka kartı, promosyon hediyeler vb. dâhildir.

 

HESAP BİLGİLERİ

Kürşad GÜLBEYAZ

Türk Ekonomi Bankası (TEB)

IBAN NO: TR05 0003 2000 0000 0059 4255 23

 

Kürşad GÜLBEYAZ

Akbank

IBAN NO: TR42 0004 6008 8588 8000 1415 68

 

Kürşad GÜLBEYAZ

İş Bankası

IBAN NO: TR79 0006 4000 0012 0020 2327 38

AÇIKLAMALAR

Ücret hesaba yatırılırken yazar/performans/sergi sahibinin ad soyadının belirtilmesi ve 18 Ağustos 2023 Cuma akşamına kadar yukarıda yazılı olan hesaplardan herhangi birine yatırılmış olması gerekmektedir. Aksi halde bildiri/performans/workshop/masterclass/sergi “kabul” edilmiş olsa dahi programda yer almayacak ve gerçekleştirilemeyecektir.

Ücretini yanlış hesaba yatıran, eksik veya geç yatırdığı için programda yer almayan, bildiri/performans/workshop/masterclass/sergi reddedildiği halde ücret yatıran, ücretini yatırdığı halde kongreye katılmayan, kongreye katıldığı halde bildiri/performans/workshop/masterclass/sergi sunumunu yapmayanlara hiçbir surette katılım ücretleri iade edilmeyecek ve yayınlanmayacaktır.

Bildiri/performans/workshop/masterclass/sergi sahibinin kongre kurullarının herhangi birinde görev alması ilgili ücreti ödeme mecburiyetini kesinlikle ortadan kaldırmaz.

Eğitim ve Öğretim

Alan Araştırması ve Derleme

Kültürel, Sanatsal ve Toplumsal Boyut

Popüler Kültür

Teknoloji

Disiplinler Arası İlişki