dans logo

Downloadhttp://bigtheme.net/joomla Joomla Templates
dag kapi
Alanya Kalesi

Güvercinlik Vadisi

6km uzunlukta surlar tarafından çevrilmiş, 10 hektarlık bir yarımada üzerinde bulunan Alanya Kalesi; Helenistik, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı medeniyetlerine ev sahipliği yapmıştır.

Soldaki fotoğrafta vadiden bir görünüm gösterilmektedir.

ALANYA KALESİ

İlk kuruluş tarihinin ve kimler tarafından kurulduğu kesin olarak bilinmeyen Alanya’dan, ilk olarak M.Ö IV. yüzyılda coğrafyacı Scylax, Korakesion (Coracesium) olarak söz eder. Strabon; Korakesion’u Kilikya’ya batıdan girildiği zaman, ilk görünen şehir olarak tanımlar ve zaptedilmesi güç çok dik bir kaya üzerinde kurulmuş olduğunu belirtir..

Korakesion; küçük bir askeri birlikle bile doğal savunma kolaylığı ve korunaklı limanı sayesinde, korsanlar ve asiler için ideal bir sığınak olarak, M.Ö. II. yüzyılda korsan limanı ve merkezi oldu. Orta Kale’nin Arap Evliyası’ndan Ehmedek’e kadar olan kısmında bulunan iri blok taşlı, harçlı Helenistik sur duvarı M.Ö. II. yüzyılda kentin hakimi Diototos Tryphon döneminden kalmıştır.

Devamı...
 

Önemli Tarihler

Son Özet Gönderim Tarihi

29 Mart 2020 Pazar

Önemli Tarihler

Kongre Kayıt için Son Tarih

10 Nisan 2020 Cuma

Önemli Tarihler

Kongre Programının İlanı

17 Nisan 2020 Pazartesi

Önemli Tarihler

Tam Metin Son Gönderim Tarihi

30 Haziran 2020 Salı

 

Bildiri Gönderimi

Bildiri, Poster, Özet Gönderimi

Hazırlanan bildiriler mail yolu ile gönderilecektir. Müzik ile ilgili bildiri özetleri This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. adresine; dans ile ilgili bildiriler ise This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. adresine gönderilecektir. Gönderilecek özetler taslak içerisine yazılarak gönderilmelidir. Lütfen kongre formatımıza uygun taslağı kullanarak gönderiniz. Kongre bildiri özet gönderim taslağını buradan ulaşabilirsiniz.

Hakem değerlendirme sürecinin sağlıklı işleyebilmesi için formun eksiksiz doldurulması önem arz etmektedir. Form içerisinde bulunan konu başlıkları için web sayfamızdan konu başlıklarına bakınız.

Detaylı Bilgi

6. Uluslararası Müzik ve Dans Kongresi

Kongremize desteklerinizden dolayı şimdiden teşekkür ederiz.


Bildiri Yazım Kuralları

Bildiri formatını buradan ulaşabilirsiniz.


Kongre Komitesi

Düzenleme Kurulu Üyeleri

img-01

Nevşehir

Nevşehir

image

Nevşehir

Nevşehir

image

Nevşehir

image

Nevşehir

Nevşehir