Sergi Katılım Şartları

12. Uluslararası Müzik ve Dans Kongresi

SERGİ KATILIM ŞARTLARI

Sergi katılımcıları eser görselini ve Sergi Başvuru Formunu 05 Mayıs 2024 Pazar akşamına kadar Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine mail ile göndermeleri gerekmektedir. Eser görseli JPEG veya PNG formatında olmalıdır.

Sergi başvuruları “Sanat Kurulu” değerlendirmesi (hakemliği/jüri üyeliği) sonucuna göre kabul veya red edilecektir. Kabul edilen eser sahiplerine kabul yazıları gönderilecek ve eser bilgileri kongre programında yer alacaktır.

  1. Uluslararası Performans Etkinliğinden itibaren aralıksız olarak devam eden ve 12.’si düzenlenecek olan etkinliğimizde sergilenecek eserlerin değerlendirilmesi “Sanat Kurulu” (hakemlik/jüri üyeliği) tarafından yapılmakta olup genel veya alanlara göre “Sergi Ödülü” verilmektedir. Eserlerin değerlendirilmesi etkinliğin bitiminden itibaren 1 ay içerisinde sonuçlandırılıp “Sergi Ödülleri” derece almayı hak kazanan eser sahiplerine ayrıca bildirilecektir.

Sergi ile katılabilmek için bildiri sunumu yapma zorunluluğu bulunmamaktadır. Katılımcılar ücret ve hesap numarası bilgilerine “Ücret” linkinden ve takvim bilgilerine ise “Kongre Yeri ve Tarihi” linkinden ulaşılabilir. Sergi ile katılan tüm katılımcılara “Sergi Katılım Belgesi” verilecektir. Eserlerin görseli “Kongre Özet Kitabı” ve ISBN numaralı “12. Uluslararası Müzik ve Dans Kongresi Bildiriler Kitabında” yer alacaktır.

Sergi karma sergi olup tüm sanat disiplinlerinin (Resim, Baskı, Fotoğraf, Seramik, Çini, Geleneksel Türk Sanatları gibi) katılımına açıktır. Serginin teması serbest olup her bir sanatçı daha önce sergilenmemiş şartıyla en fazla 3 eser ile sergiye katılabilecektir. Eserlerde her türlü teknik ve malzemeyi kullanmak serbesttir.

Kabul edilen eserlerin gönderim ve iade masrafları eser sahibine aittir. Kargo ile gelen veya geri gönderilen eserlerde oluşabilecek gecikmelerden, hasarlardan veya kaybolmadan; eserler teslim alındıktan sonra taşınma ve sergileme sırasında gereken tedbirlerin alınmasına rağmen oluşabilecek her türlü hasar, olumsuzluk vb. durumlardan kongremiz veya kongre kurullarımız sorumlu değildir.

Kongre koordinatörleri eser sahiplerinden izin almaksızın eserlerin görsellerini kullanabilirler.

Sergi Başvuru Formu