dans logo

KONGRE KATILIM ŞARTLARI

Kongremiz gerek ülkemizin gerek dünyamızın içerisinde bulunduğu pandemi (COVID 19) nedeniyle Cumhurbaşkanlığımızın yayınlamış olduğu kriterler doğrultusunda düzenlenecektir. Tüm katılımcılar otel ve kongre komitesinin almış olduğu önlemlere ve uyarılara uymak zorundadırlar.

Kongre, öncelik hakkı bildiri/konser/performans/sergi sahiplerinde olmak üzere katılmak ve izlemek isteyen herkese açıktır. Kongre otelinde konaklayan katılımcılar, konakladıkları süre boyunca yarım pansiyon konaklama, cafe-break vb. hizmetlerden faydalanacaklardır. Konaklamasız katılımcıların otel kullanım ücretini ödemeleri gerekmektedir.

Özet gönderimi, katılım ücretleri, bildiri yayın vb. konularda detaylı bilgilere ilgili bölümlerden ulaşılabilir.

Bildiri özetinin “Kongre Özet Kitabında”, tam metnin ise ISBN numaralı “7. Uluslararası Müzik ve Dans Kongresi Bildiriler Kitabında” veya ISSN numaralı uluslararası dergide yayınlanabilmesi için kongre kayıt işlemlerinin tamamlanmış, bildirinin hakem değerlendirmesinden geçmiş ve kongrede sunulmuş olması gerekmektedir.

Kongrede sunulan bildiriler için tüm yazar/yazarlara “Sunum Belgesi” verilecektir. Sunumu yapanın bildiri yazarlarından biri olması zorunludur. Kongreye katılan ve sunum yapmayan katılımcılara talep edilmesi halinde “Katılım Belgesi” verilecektir.

Kongrede konser/performans sergilemek isteyenler “Konser/Performans” bölümündeki istenilen şartları yerine getirmelidirler. Sanat Kurulunun değerlendirmesi sonucunda genel veya alanlara göre “Konser/Performans Ödülü” verilecektir.

Kongrede sergi düzenlemek isteyenler “Sergi” bölümündeki istenilen şartları yerine getirmelidirler. Sanat Kurulunun değerlendirmesi sonucunda genel veya alanlara göre “Sergi Ödülü” verilecektir.